www.AutoMotoTrke.net Forum Index www.AutoMotoTrke.net
 Web Portal za ljubitelje AutoMoto Trka! 
 FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups 
 RegisterRegister   Log inLog in 
The time now is Wed Apr 16, 2014 3:23 pm
All times are UTC + 2 (DST in action)
View posts since last visit
View unanswered posts
 Forum index » Simulacije vožnje » Opšte diskusije
Pravljenje modova za igre
Moderators: SIM - Moderatori
Post new topic   Reply to topic View previous topicView next topic
Page 1 of 2 [18 Posts]   Goto page: 1, 2 Next
Author Message
MetalHead
Osnivač sajta - AMT»MetalHead

Pravljenje modova za igre
par pitanja... (najpre za Hertz-a)

Nesto sam pricao sa Geladricom... pricali uopsteno o simulacijama...
Kako ljudi prave modove za igre?
Odnosno ne tehnicki deo nego deo koji se tice prava. Da bi se danas u nekoj igri nasao neki realni auto za to je obicno potrebno da se dobije saglasnost proizvodjaca tog automobila u vidu licence koja se placa za to.

Pa kako onda izlaze silni surovo relani (mislim na izgled) modovi jer sam siguran da te male moderske grupe ne mogu da finansiraju tako nesto.

Cenim da proizvodjac neke igre koja dozvoljava modove se ogradjuje od takvih stvari u smislu da se modovi slobodno distribuiraju i da se ne placaju, tj da ne ulaze u cenu igre.

Takodje sta je sa stazama? Da li bi i za to trebalo imati licencu ako bi se radilo u komercijalne svrhe?

Ovo pitanje najvise upuceno Milanu Milicevu jer se "krece u tim krugovima" smesko

Takodje bilo bi zanimljivo navesti neku listu novijih igara koje imaju mogucnost modovanja...

PostPosted: Thu Feb 08, 2007 2:59 am
  View user's profile Send private message Visit poster's website    Back to top 
Boris Lozac

Re: Pravljenje modova za igre

MetalHead wrote:
Cenim da proizvodjac neke igre koja dozvoljava modove se ogradjuje od takvih stvari u smislu da se modovi slobodno distribuiraju i da se ne placaju, tj da ne ulaze u cenu igre.

Upravo tako.
Modovi su besplatni i samim tim ne treba im licenca jer ne naplacuju svoj rad.
Sto se tice staza, nekim igrama (rFactor recimo) polazi za rukom prevara da samo promene naziv staze, na pr. Barcelona u Bamsebola smesko
Ne znam kako se provlace sa tim, ali ajde..

PostPosted: Thu Feb 08, 2007 3:09 am
  View user's profile Send private message    Back to top 
MetalHead

Znaci na primer staza u Barseloni je ukljucena u igru?

PostPosted: Thu Feb 08, 2007 3:46 am
Boris Lozac

MetalHead wrote:
Znaci na primer staza u Barseloni je ukljucena u igru?

Da, samo se drugacije zove.. ono kao

PostPosted: Thu Feb 08, 2007 4:58 am
Misko

Barcelona se zove Barcelona u rFactoru, ali je Silverstone nazvan Northamptonshire. smesko

PostPosted: Thu Feb 08, 2007 12:10 pm
  View user's profile Send private message MSN Messenger 
ICQ Number 
  Back to top 
Aleksej_BASO_ratnik

Misko wrote:
ali je Silverstone nazvan Northamptonshire. smesko

Hihi nije lose.

Ono sto mene interesuje je vise mozda KAKO napraviti mod za neku igru.. tuzan Hocu da pocnem da radim u 3D Studiu (u ProEngeeniru vec malo umem da radim trebalo bi se samo postetiti, isto program za 3D modelovanje) i ne bi mi bilo zao da posvetim mnogo vremena da bih napravio neki auto, recimo trkacki Yugo i neku nasu stazu (ja naravno preferiram Miseluk mig) i siguran sam da bi svi fanovi bilo koje druge simulacije (LFS mig) rado igrali ovako nesto cak i da je na nekoj platformi koju uopste ne koriste recimo rFactor!

Ali ostaje programiranje.

To je nesto sto mi se svidelo kod Racera (ima tema) tamo postoje i programi za simulaciju auta samo treba ubaciti 3D model, i gomila uputstava za pravljenje svega toga i staza.

Sta mislite o ovome.

PostPosted: Thu Feb 08, 2007 4:18 pm
MetalHead

Mislim da ti je tu problem fizika...

A i trebalo bi to sve testirati i pricati sa nasim vozacima koji su vozili Yugice...

PostPosted: Thu Feb 08, 2007 5:40 pm
magicius

koliko sam ja gledao neke modove u rfactoru(ctdp f1 i porsche mod) oba su full realna svi f1 nazivi su identicni,ja mislim da oni naprave mod i tamo napisu "this is provided "as is" i tako nesto,u fazonu ja sam ovo napravio za sebe a sami ste krivi ako to koristite, zamisli da sad ja napravim BTCC mod,sta bi me oni tuzili? sto se tice Silverstona nije tu nista cudno sto se zove Northamptonshire sto mozete videti iz ovog http://www.jwjonline.net/silverstone.php

PostPosted: Thu Feb 08, 2007 6:54 pm
  View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger    Back to top 
magicius

MetalHead wrote:
Mislim da ti je tu problem fizika...

A i trebalo bi to sve testirati i pricati sa nasim vozacima koji su vozili Yugice...

a da ovo sam zaboravio,fizika je tu najbitnija,secam se da mi je Boris govorio o Lupo modu za rfactor... oni su samo uzeli fiziku od nekog tamo auta i stavili sasiju da izgleda kao Lupo,inace kad se vozi nema veze sa vezom plazz

PostPosted: Thu Feb 08, 2007 6:56 pm
  View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger    Back to top 
Aleksej_BASO_ratnik

E sada drugo je pitanje zasto neko jednostavno ne napravi auto identican BMW ili neki drugi ili bilo koju stazu i doda samo neki mali detalj ili bez znaka napred, a stazu samo nazove drugacije i ko mu sta moze.

MAda uglavnom to i rade.

Kao sto Porsche nije dao svoj auto u GT2 na PS pa se zvao Ruf.

PostPosted: Thu Feb 08, 2007 8:19 pm
Boris Lozac

Aleksej_BASO_ratnik wrote:
Kao sto Porsche nije dao svoj auto u GT2 na PS pa se zvao Ruf.

smesko Nije Ruf lazno ime, Ruf je nemacka tjunerska kuca koja preradjuje Porsche..

PostPosted: Thu Feb 08, 2007 8:31 pm
magicius

lol RUF smesko to je kao hamann,alpine,brabus,itd a ljudi kad rade modove stave realne znakove,imena,i sve je realisticno,samo sto u readme textu napisu da oni nisu odgovorni blah blah,sto u sustini znaci da ja mogu sad da napravim btcc i nista mi nemogu. smesan si

PostPosted: Thu Feb 08, 2007 8:39 pm
Milan Milicevic
Osnivač sajta

Re: Pravljenje modova za igre

MetalHead wrote:

Pa kako onda izlaze silni surovo relani (mislim na izgled) modovi jer sam siguran da te male moderske grupe ne mogu da finansiraju tako nesto.

Nemoj da misliš samo na izgled već i na fiziku koja je i bolja od modela u vrhunskim modovima.
Inače ova tema je ko stvorena za rFactor podforim pa bi trebala biti tamo premeštena.
Što se tiče prava na imena automobila, modderi koriste(uglavnom) prava imena bez oklevanja i maksimalno su koliko je moguće u kontaktu sa vozačima trka i timovima za koje prave mod. A pošto su modovi besplatni mogu se koristiti prava imena automobila.
Neko je pomenuo da se negde stavljaju pogrešni znaci za model (npr. BMW) što nije tačno bar ne u rFactoru i ostalim isi mod platformama gde su svi mod modeli verna kopija realnih.
Što se tiče staza samo staze koje je ISI pravio imaju drugačija imena od pravih (Jiading-Shanghai, Silverstone-Northemptonshare) ali postoji i Barcelona i Montreal koji imaju prava imena? ne znam zašto. Uhglavnom ISI zbog toga što prodaje svoj produkt mora da menja imena stazama koje postoje a koje su oni ubacili u svoju simulaciju. Dok im npr. moderi naprave(ili konvertuju) još 100 pravih staza sa pravim imenima i u još boljem izgledu.

Inače osim rFactora i GTR i GTR2 su modabilni mada nisu popularni za modovanje kao rF.

PostPosted: Thu Feb 08, 2007 9:36 pm
Last edited by Milan Milicevic on Thu Feb 08, 2007 9:48 pm; edited 4 times in total
Milan Milicevic
Osnivač sajta

magicius wrote:
a da ovo sam zaboravio,fizika je tu najbitnija,secam se da mi je Boris govorio o Lupo modu za rfactor... oni su samo uzeli fiziku od nekog tamo auta i stavili sasiju da izgleda kao Lupo,inace kad se vozi nema veze sa vezom plazz

pustti Borisa on je Ložač mig. Od kog to tamo auta su uzeli fiziku???
Mnogi od nas možda jesu vozili auto sličan Lupou ali niko sigurno nije sportsku varijantu Lupo Cup automobila koji je rađen u modu sa specifičnim karakteristikama.
I meni je na momente izgledala čudna fizika ali na kraju moram verovati ljudima koji su ga pravili jer je sa njima čovek (Matthias Meyer) koji je uspešno vozio u pomenutom kupu i koji takođe vozi simulacije tako da nije pao s Marsa.
Dakle i meni jeste drugačiji osećaj ali insideri kažu da je to tako pa sad vidite...

Evo:
Code:
Ladies and gentlemen,

Team GSMF proudly presents the ADAC VW Lupo Cup 2003 Mod

Together with Matthias Meyer, ex-Lupo Cup driver, we developed this mod with very realistic physics, sounds and graphics.

In this case, you are only able to change the tire pressure in the setup menu, like it was in the 2003 Lupo Cup.

The fact, that the VW lupo has a very short wheelbase and only tire pressure can be changed, you have to set this car up a bit different as other known
race cars.

This front wheel drive car normally has a huge amount of understeer, to avoid this, real Cup drivers increased their rear tire pressure.
In the Mod this means,that a front pressure of about 175 and a rear pressure of about 210 will help to decrease the problem of understeer.

But a negative aspect of this high tire rear pressure is a very "unstable" car under braking and lifting of the throttle. Here you have to find a good
balance of pressure and driving style! The tire heating is also very closely resembled to the real cup lupo. A smooth driving style will avoid (over)heating
of the tires, and a good throttle control is needed, because the front driven tires will develop much wheelspin, even when accelerating in 3rd or 4th gear.

That´s the theory, now lets drive!

Matthias Meyer and Team GSMF wish you alot of fun with this new mod.

PostPosted: Thu Feb 08, 2007 9:43 pm
magicius

ma nije Boris nista rekao,to mi je bio prvi utisak,cak je i kamera bila neka zabagovana
zaboravih onaj caterham mod,on jedinu slicnost sa pravom super 7 ima po dizajnu,nista vise

PostPosted: Thu Feb 08, 2007 10:02 pm
Page 1 of 2 [18 Posts]   Goto page: 1, 2 Next
Post new topic   Reply to topic View previous topicView next topic
 Forum index » Simulacije vožnje » Opšte diskusije
Jump to:  

You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum